Yanıt Akademi | KURUMSAL
Yanıt Akademi Ortak Sağlık Güvenlik Birimi
Ortak Sağlık Güvelik Birimi,
541
page,page-id-541,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1200,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-9.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

KURUMSAL

HAKKIMIZDA

Yanıt Akademi; 2012 yılında İş Sağlığı ve Güvenliği alanında eğitim kurumları ve danışmanlık hizmetleri ile başladığı faaliyetlerini, Yanıt Akademi ortak sağlık ve güvenlik birimleri ile devam ettirmektedir. Ankara’de iş sağlığı ve güvenliği eğitim kurumu olarak ciddi birikimlerini, sektöre kazandırdığı iş güvenliği uzmanları ve işyeri hekimleri eliyle OSGB olarak, insan güvenliği ve sağlığı önceliğinde hizmet etmektedir. Yamaç ve Yanıt Akademinin eğitim alanındaki başarısı büyük takdir toplamış, sektörde çalışan iş sağlığı ve güvenliği profesyonellerinin gurur kaynağı olmuştur. Bu güne kadar vermiş olduğu danışmanlık hizmetleri ve sektördeki önemli başarıları ile sorunların çözümünde ve faaliyet alanının gelişmesinde önemli katkıları olmuştur. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği yasası ile bu yasa kapsamında yürürlüğe giren diğer mevzuat hükümleri çerçevesinde tüm işletme ve işyerleri için tanımlanmış olan yasal yükümlülükleri yerine getirmek üzere kurulan Yanıt Akademi OSGB, vermiş olduğu hizmet ve kalitesi ile insan odaklı çalışmalarına devam etmektedir.

vizyon_misyon

Modern dünya sürekli gelişen ve dinamikleri ile insanların hızına yetişemediği bir süreçte yol almaktadır. Bu süreçte insan odaklı olarak gelişen ve büyüyen kurumlar yerini hızla alacaktır. Teknolojik gelişmelerin ilerlemesiyle iş güvenliği ve sağlığı çalışma hayatının tüm alanlarına dağılmış, yeni yaratılan iş kollarıyla, kimyasal maddelerle, teknolojik makine ve teçhiza­tlar nedeniyle karşılaşılan yeni güvenlik ve sağlık sorunları, işyerlerinde iş sağlığı ve işçi güvenliği eğitiminin önemini artırmıştır. İşverenlerin iş güvenliğinde eğitimin önemine inanarak, gerekli tedbirleri almaları, işçilerin kendi yaşam hakları ile ilgili olarak iş güvenliğinde eğitimin şart olduğu bilinci ile kendilerini koruyacak bir davranış ve tu­tum içine girmeleri; iş güvenliğinde eğitim bilincinin esas görüntülerini oluşturacaktır.

Ulusal ve uluslararası arenada işletmeleri kişisel gelişim eğitimleri ve kurum kültürü eğitimlerine yönelik çalışmalar, günümüzde kaçınılmaz hale gelmiştir.

Bu amaçla kurumunuza yapacağımız danışmanlık hizmeti ile, bireysel ve kurumsal gelişimi sağlamak ve sürekli hale get­irmek, uygulamada karşılaşılan sorunları ve ihtiyaçları tespit ederek, değişim ihtiyacını ve isteğini saptayarak uygun çözüm önerilerini ortaya koymak temel hedefimiz olacaktır.

Bilgi çağının getirdiği yeni gerçekler doğrultusunda, çözüm ortağı kimliği ile işletmelerin ihtiyaçlarını, görerek bakmak ve anlayarak çözmek için, yönlendirici ve yönetici çalışmaları danışmanlık esasları ışığında gerçekleştirmek hedefiyle, özel sektör tecrübeli ve uzman akademik kadrosuy­la sizlere hizmet etmenin mutluluğunu ve onurunu birlikte yaşayarak başaralım.

Bizler Yanıt Akademi olarak, doğru ve yetişmiş ve her zaman değişime açık in­san gücünün, kurumlarda katma değer yaratacak en önemli unsur olduğuna inanıyoruz.

Saygılarımızla ..